Dekanın Mesajı

Sevgili Gençler,

Meslek tercihi bir insanın hayatı boyunca verdiği kararların en önemlilerinden birisidir. Sizler Hukuk Fakültesini tercih ederek “hukukçu” olma kararını vermiş bulunmaktasınız. Dolayısıyla aramıza -Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesine- hoş geldiniz.

Hukuk bilimi, düzenli toplumsal yaşam için başlangıçtan günümüze varlığını gelişerek sürdürmektedir. Bu süreçte Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi olarak amacımız, hukukun evrensel ilkeleri temelinde temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukuk devleti ilkesine bağlı, hak ve adalet bilinci ile yoğrulmuş, bu kavramları içselleştirerek yorumlayan, bilgisinden emin, yetkin ve erdemli hukukçular yetiştirmektir.

Bu amacı gerçekleştirme doğrultusunda, alanında başarılı öğretim üyelerinin yer aldığı akademik kadromuz öğrencilerimizle ders saatlerinde olduğu kadar ders saatleri dışında da iletişim halinde olup, onlarla yakından ilgilenmekte ve sorunlarını çözmede destek olmaktadır. Ayrıca Fakültemiz geçmişten günümüze istikrarlı hukuk eğitimi veren bir kurum olduğunu da yaptığı çalışmalarla kanıtlamış durumdadır.

Fakültemizde verilen lisans eğitiminin yanı sıra, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde çok sayıda yüksek lisans ve doktora programları da yer almaktadır. Toplumsal gelişmeleri yakından takip eden Fakültemiz, iklim, çevre, bilişim, teknoloji, sağlık ve kadın hakları gibi yeni hukuk alanlarındaki dersleriyle zengin bir müfredata sahiptir. Fakülte binamızda bulunan kütüphanemiz, öğrencilerimiz ve araştırmacılar için kıymetli bir hazine niteliğindedir. Bunun yanı sıra, öğrencilerimizin ücretsiz internet erişiminden yararlanabildiği konforlu ve sessiz okuma salonlarımız da sizlerin hizmetindedir.

Bugüne kadar hukuk öğrenimindeki ideallerimizi bizimle paylaşan öğrencilerimizin başarılarıyla iftihar etmekteyiz. Aynı şekilde iyi bir hukuk öğrenimi görmek isteyen yeni öğrencilerimizi her yıl aramızda görmekten de mutluluk duymaktayız. Tekrar aramıza hoş geldiniz.

Prof. Dr. Necla ÖZTÜRK
Hukuk Fakültesi Dekan V.
Eklenme tarihi :3.10.2022 11:39:22
Son güncelleme : 25.05.2023 12:28:14