Sağlık Hukuku Ana Bilim Dalı

Sağlık Hukuku Ana Bilim Dalı içinde İlaç Hukuku, Sağlık Çalışanlarının Disiplin ve Cezai Sorumluluğu, Sosyal Güvenlik Hukuku, Sağlık Harcamaları Hukuku, Türkiye’deki Sağlık Örgütlenmesinin Hukuki Yapısı gibi Sağlık Hukukunun temel konularında lisansüstü seviyesinde çalışmalar yapılmaktadır. Ana Bilim Dalımız bünyesinde Hukuk Fakültesi ve Tıp Fakültesi öğretim üyeleri eğitim vermektedir, Tezli Yüksek Lisans ve Tezsiz Yüksek Lisans programlarında akademik faaliyetler yürütülmektedir.

Programlarımız içerisinde başta Hukukçular olmak üzere, Tıp Fakültesi, Diş hekimliği Fakültesi, ve Eczacılık Fakültesi gibi sağlık branşlarında eğitim alan kişiler de lisansüstü eğitim alma olanağına sahiptirler.

Ana Bilim Dalımız Lisansüstü Programlarının 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı başvuru tarihleri henüz belli değildir. Üniversitemiz 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Takvimi belli olduktan sonra, Sosyal Bilimler Enstitüsü Web Sayfası üzerinden başvuru tarihleri, başvuru süreçleri ve Ana Bilim Dallarının başvuru koşullarına ilişkin duyuruların takip edilmesi gerekmektedir.

Eklenme tarihi :6.10.2022 11:22:33
Son güncelleme : 29.05.2023 09:49:18