Genel Bilgiler

Fakültemizde yıllık lisans örgün eğitimi dört yıl (8 dönem) olup, eğitim dili Türkçedir. Mevcut öğrenci sayısı yıllara göre farklılık göstermekle birlikte 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında 1240 civarı öğrenci bulunmaktadır. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen YKS ve LYS sınavlarında ortalama 240 öğrenci fakültemize katılmaktadır. Ayrıca DGS, Lisans Tamamlama (denklik), yatay geçiş yoluyla da fakültemize öğrenci kabul edilmektedir. Erasmus, Farabi, Mevlana ve Free Mover öğrenci değişim programları fakültemizde uygulanmakta olup, ulusal ve yabancı fakültelerden öğrenciler kabul edilmektedir.
Fakültemiz 19.000 m2’lik alan üzerinde kurulmuş olup; toplam 5.000 m2’lik kapalı alana sahiptir. Binamız bodrum ile birlikte toplam 3 kat olup, 80 Akademik ve İdari Ofis, 8 Amfi, 7 Derslik, 1 Kütüphane, 1 Bilgisayar Laboratuarı, 1 Konferans Salonu, 1 Duruşma Salonu, 1 Okuma Salonu, 6 Öğrenci Toplulukları Ofisi mevcuttur.
Fakültemiz bünyesinde Prof. Dr.  Ernst Hirsch Hukukun Temellerini Araştırma Merkezi (EHAM) bulunmaktadır. Merkeze ait 1 idari oda, 1 grup çalışma salonu ve 1 Konferans Salonu bulunmaktadır.
Ayrıca kampüs içerisinde merkezde konumlandırılmış olan Fakültemize, araç veya yaya olarak ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır.
Fakültemizde Özel Hukuk ve Kamu Hukuku olmak üzere 2 bölüm bulunmakta olup, akademik kadro sayımız aşağıdaki gibidir:
Profesör kadrosunda 9 Öğretim Üyesi
Doçent kadrosunda 6 Öğretim Üyesi
Dr. Öğr. Üyesi kadrosunda 10 Öğretim Üyesi
Dr. Araştırma Görevlisi 9 Öğretim Elemanı
Araştırma Görevlisi 16 Öğretim Elemanı
 
Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan ve Fakültemiz öğrencilerinden oluşan dört öğrenci topluluğu bulunmaktadır.
- Hukuk ve Kültür Topluluğu,
- Kamu Denetçiliği ve Arabuluculuk Topluluğu,
- Kişisel verileri Koruma ve Hukuk Topluluğu
- Antalya Genç Hukukçular Topluluğu  
Bu topluluklar öğrenciler ve dış paydaşlarla birlikte işbirliği, dayanışma ve iş bölümü içerisinde sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemektedir. 
Ayrıca Fakültemizde Voleybol, Basketbol ve Futbol branşlarında kadın ve erkek olarak takımlar oluşturularak öğrenciler arasından spor faaliyetleri düzenlenmektedir.
Üniversitemiz Sosyal Bilimleri Enstitüsü bünyesinde
Özel Hukuk (Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans / Doktora)
Kamu Hukuku (Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans / Doktora)
Sağlık Hukuku (Tezli – Tezsiz Yüksek Lisans (Disiplinlerarası)
Olmak üzere 3 Anabilim Dalında Lisansüstü eğitim verilmektedir.
Eklenme tarihi :3.10.2022 12:51:31
Son güncelleme : 24.03.2023 18:19:59