Akdeniz Üniversitesi

LOGO

Haberler ve Duyurular

IV. Hasan Özderin Makale Yarışması

III. Hasan Özderin Makale Yarışması Ödül Töreni

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hasan Özderin Makale Yarışması" sonuçlandı. Yarışmayı kazananlar, 19 Haziran 2014 Perşembe saat: 14:30'da Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde yapılan tören ile ödüllerine kavuştular. Yarışmaya katılan tüm katılımcılara teşekkür ederiz. Yarışmayı kazanan öğrencilerin başarılarının devamını dileriz.

Resimler için bkz. ETKİNLİKLER

Yaz Okulu Ders Programı

Fakültemiz, ELFA Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği’ne üye olmuştur.

Yaz Okulu Uygulaması

2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılında Akdeniz Üniversitesi Yaz Okulu Yönergesinin 9. maddesinin 4. fıkrasına göre, Yaz Okulunda öğrenci 15 (onbeş) birim saati aşmamak koşulu ile ders alabilir, 10. maddesi gereğince farklı bir birimden veya farklı bir üniversiteden ders alam talebinde bulunan öğrencilere ait yapılan değerlendirmeye ilişkin komisyon kararı ekteki şekliyle kabul edilmiştir.

Marmara Üniversitesi için bkz.

Anadolu Üniversitesi için bkz.

Yalova Üniversitesi için bkz.

Diğer Üniversiteler için bkz.

Öğrencilerin Sonraki yıllardan ders (bir üst sınıfın dersini)alabilmesinin koşulları

Yönetmelik madde 9'a göre bir öğrencinin sonraki  yıl/ilk iki yarıyıldan ders alabilmeleri için;

Genel ağırlıklı not ortalamasının 2.00 nın üzerinde olması ve önceki yıl/yarıyıllardan ikiden fazla başarısız dersi olmaması

gerekir.

Not : FD, DD, DC notları başarısız sayılıp, üstten ders almaya engel teşkil eder.

Tek Ders Sınavı

2010 ve Öncesi Kodlu Öğrencilerden Tek ders sınavına girecekler 25.06.2014 Çarşamba günü mesai bitimine kadar öğrenci işlerine yazılı olarak başvurmak zorundadırlar.

Yaz Okulunda Açılacak Dersler

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ
2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
YAZ OKULUNDA AÇILACAK DERSLER

Ayrıntılı bilgi için bkz.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

dosya

Fakültemizin Büyük Başarısı

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri Meltem Karatepe, Dilek Sezgin, Büşra Yalman, Serkan Kaya ve Yusuf Kaçmaz, takım sorumluları Yrd. Doç. Dr. Muharrem Gençtürk ve Arş. Gör. Esra Cenkçi rehberliğinde, fakültelerini temsilen katıldıkları Ordinaryus Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu ELSA 11. Kurgusal Duruşma Yarışması’nın tüm aşamalarını başarıyla tamamlayarak birinci oldular.

Türkiye’deki tüm hukuk fakültelerinin katılımına açık olan ve ancak yazılı aşama puanları sıralamasında ilk sekize giren hukuk fakültelerinin sözlü aşamaya katılabildiği Yarışmasının, yazılı dilekçe şeklinde gerçekleşen ilk aşamasını, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri birincilikle tamamladı.  30 Nisan-1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen ve sözlü sunum şeklinde gerçekleştirilen ikinci aşamanın ilk turunda İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile eşleşen Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri; İstanbul Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Çağ Üniversitesi ile birlikte ilk dörde kalmayı başardı. Yarı final eşleşmeleri ise Akdeniz Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi-Çağ Üniversitesi şeklinde gerçekleşti. Yarı final puanlarına göre ilk ikiye giren Akdeniz Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi öğrencileri bu kez taraf değişikliği yaparak, final yarışı yaptılar ve bu yarışta davacı tarafı temsil eden Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrenci grubu, bu aşamayı da başarıyla geçerek yarışmanın birincisi oldu.

Söz konusu yarışın ikincisi İstanbul Üniversitesi, Üçüncüsü Yeditepe Üniversitesi ve dördüncüsü Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültelerini temsil eden öğrenciler oldu.

Akdeniz Üniversitesi' ni başarıyla temsil eden öğrencilerimizi ve katkısı olan öğretim elemanlarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Hukuk Fakültesi Dekanlığı

Yazar:

Sayfa Özeti: Fakültemizin Büyük Başarısı

Anahtar Kelimeler: