Akdeniz Üniversitesi

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

dosya

Fakültemizin Büyük Başarısı

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri Meltem Karatepe, Dilek Sezgin, Büşra Yalman, Serkan Kaya ve Yusuf Kaçmaz, takım sorumluları Yrd. Doç. Dr. Muharrem Gençtürk ve Arş. Gör. Esra Cenkçi rehberliğinde, fakültelerini temsilen katıldıkları Ordinaryus Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu ELSA 11. Kurgusal Duruşma Yarışması’nın tüm aşamalarını başarıyla tamamlayarak birinci oldular.

Türkiye’deki tüm hukuk fakültelerinin katılımına açık olan ve ancak yazılı aşama puanları sıralamasında ilk sekize giren hukuk fakültelerinin sözlü aşamaya katılabildiği Yarışmasının, yazılı dilekçe şeklinde gerçekleşen ilk aşamasını, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri birincilikle tamamladı.  30 Nisan-1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen ve sözlü sunum şeklinde gerçekleştirilen ikinci aşamanın ilk turunda İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile eşleşen Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri; İstanbul Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Çağ Üniversitesi ile birlikte ilk dörde kalmayı başardı. Yarı final eşleşmeleri ise Akdeniz Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi-Çağ Üniversitesi şeklinde gerçekleşti. Yarı final puanlarına göre ilk ikiye giren Akdeniz Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi öğrencileri bu kez taraf değişikliği yaparak, final yarışı yaptılar ve bu yarışta davacı tarafı temsil eden Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrenci grubu, bu aşamayı da başarıyla geçerek yarışmanın birincisi oldu.

Söz konusu yarışın ikincisi İstanbul Üniversitesi, Üçüncüsü Yeditepe Üniversitesi ve dördüncüsü Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültelerini temsil eden öğrenciler oldu.

Akdeniz Üniversitesi' ni başarıyla temsil eden öğrencilerimizi ve katkısı olan öğretim elemanlarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Hukuk Fakültesi Dekanlığı

Yazar:

Sayfa Özeti: Fakültemizin Büyük Başarısı

Anahtar Kelimeler:

DUYURULAR

2014-2015 Bahar Dönemi Mazeret Sınav Programı

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Arasınav Programı

Kamu Hukuku Lisansüstü Program Duyurusu

Ek Madde 1 Kapsamında Yataş Geçiş Başvuru Sonuçları

Tek Ders Sınav Duyurusu

Lisans Programı Bahar Dönemi Ders Kaydı

LisansüstüProgramlarda ders kaydı

Lisansüstü Programların Ders Kayıt Yenileme Tarihleri, Yatay Geçiş ve Yeni Kazanan Öğrencilerin Kayıt Tarihleri, 02-06 ŞUBAT 2015 Tarihlerinde Hukuk Fakültesi Bölüm Sekreterliğinde yapılacaktır.

 

KAMU HUKUKU LİSANSÜSTÜ PROGRAMLAR BAHAR DÖNEMİ DERS KATALOĞU

Fakülte Dergisi

Fakülte dergimizin TÜBİTAK ULAKBİM Hukuk Veri Tabanı kapsamında yer alması istemiyle yapmış olduğumuz başvurumuz neticesinde, dergimiz, ilgili uzman komite tarafından ULAKBİM kriterlerine uygun bulunmuştur. Dergimizin 2013 yılından itibaren yayımlanan sayıları TÜBİTAK ULAKBİM Hukuk Veri Tabanında dizinlenecektir. 

Eserlerinin dergide yayımlanmasını isteyen öğretim elemanları veya araştırmacıların, yayın ilkelerine uygun olarak hazırladıkları eserlerini ilgili adrese e-mail yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir.