Akdeniz Üniversitesi

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

dosya

Fakültemizin Büyük Başarısı

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri Meltem Karatepe, Dilek Sezgin, Büşra Yalman, Serkan Kaya ve Yusuf Kaçmaz, takım sorumluları Yrd. Doç. Dr. Muharrem Gençtürk ve Arş. Gör. Esra Cenkçi rehberliğinde, fakültelerini temsilen katıldıkları Ordinaryus Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu ELSA 11. Kurgusal Duruşma Yarışması’nın tüm aşamalarını başarıyla tamamlayarak birinci oldular.

Türkiye’deki tüm hukuk fakültelerinin katılımına açık olan ve ancak yazılı aşama puanları sıralamasında ilk sekize giren hukuk fakültelerinin sözlü aşamaya katılabildiği Yarışmasının, yazılı dilekçe şeklinde gerçekleşen ilk aşamasını, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri birincilikle tamamladı.  30 Nisan-1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen ve sözlü sunum şeklinde gerçekleştirilen ikinci aşamanın ilk turunda İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile eşleşen Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri; İstanbul Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Çağ Üniversitesi ile birlikte ilk dörde kalmayı başardı. Yarı final eşleşmeleri ise Akdeniz Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi-Çağ Üniversitesi şeklinde gerçekleşti. Yarı final puanlarına göre ilk ikiye giren Akdeniz Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi öğrencileri bu kez taraf değişikliği yaparak, final yarışı yaptılar ve bu yarışta davacı tarafı temsil eden Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrenci grubu, bu aşamayı da başarıyla geçerek yarışmanın birincisi oldu.

Söz konusu yarışın ikincisi İstanbul Üniversitesi, Üçüncüsü Yeditepe Üniversitesi ve dördüncüsü Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültelerini temsil eden öğrenciler oldu.

Akdeniz Üniversitesi' ni başarıyla temsil eden öğrencilerimizi ve katkısı olan öğretim elemanlarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Hukuk Fakültesi Dekanlığı

Yazar:

Sayfa Özeti: Fakültemizin Büyük Başarısı

Anahtar Kelimeler:

DUYURULAR

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Arasınav programı

MEZUNİYET BELGELERİ

2014- 2015 Eğitim-Öğretim Yılında mezun olmaya hak kazanan öğrencilerimizin "Geçici Mezuniyet Belgeleri" 02.10.2014 tarihinden itibaren verilmeye başlanacaktır. Mezuniyet belgesini alabilmek için;

- Dilekçe (daha önce dilekçe verenler tekrar vermeyecektir)

- Bizzat veya veya vekalet yoluyla başvuru

- Öğrenci kimliğinin teslimi

gerekmektedir. 

Mezun Olan bütün öğrencilerimizi kutlarız.

Yaz Okulu Transkript Belgeleri

 

Yaz okulunda başka üniversitelerden ders alan öğrencilerimizin transkriptlerini 17.10.2014 e kadar öğrenci işlerine teslim etmeleri gerekmektedir.

ÖZEL HUKUK ANA BİLİM DALI YÜKSEK LİSANS PROGRAMI GÜZ YARIYILI HAFTALIK DERS PROGRAMI

DEKANIMIZIN MESAJI

Dekanımızın Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı için bkz.

Tek Ders Sınavı

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TEK DERS SINAV PROGRAMI bkz.

Tanışma Toplantısı

Fakültemizi yeni kazanan öğrencilerimiz ile akademik personelimiz arasında 16.09.2014 tarih ve saat 9.00 da Konferans Salonu'nda tanışma toplantısı yapılmıştır. Resimler için bkz.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık,Kültür ve Spor Daire Başkanlığının 11.09.2014 tarih ve 714 sayılı yazısına göre Öğrenci Temsilcisi Seçimi duyurusu

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık,Kültür ve Spor Daire Başkanlığının 11.09.2014 tarih ve 714 sayılı yazısına göre 25.09.2014 Perşembe günü saat 13.00-17.00 arasında Fakültemiz öğrenci temsilcisi seçimi yapılacaktır. Başvurular 16.09.2014 tarihinden 23.09.2014 tarihi saat 17.00'ye kadar öğrenci işlerine şahsen yapılacaktır.