Akdeniz Üniversitesi

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

dosya

Fakültemizin Büyük Başarısı

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri Meltem Karatepe, Dilek Sezgin, Büşra Yalman, Serkan Kaya ve Yusuf Kaçmaz, takım sorumluları Yrd. Doç. Dr. Muharrem Gençtürk ve Arş. Gör. Esra Cenkçi rehberliğinde, fakültelerini temsilen katıldıkları Ordinaryus Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu ELSA 11. Kurgusal Duruşma Yarışması’nın tüm aşamalarını başarıyla tamamlayarak birinci oldular.

Türkiye’deki tüm hukuk fakültelerinin katılımına açık olan ve ancak yazılı aşama puanları sıralamasında ilk sekize giren hukuk fakültelerinin sözlü aşamaya katılabildiği Yarışmasının, yazılı dilekçe şeklinde gerçekleşen ilk aşamasını, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri birincilikle tamamladı.  30 Nisan-1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen ve sözlü sunum şeklinde gerçekleştirilen ikinci aşamanın ilk turunda İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile eşleşen Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri; İstanbul Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Çağ Üniversitesi ile birlikte ilk dörde kalmayı başardı. Yarı final eşleşmeleri ise Akdeniz Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi-Çağ Üniversitesi şeklinde gerçekleşti. Yarı final puanlarına göre ilk ikiye giren Akdeniz Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi öğrencileri bu kez taraf değişikliği yaparak, final yarışı yaptılar ve bu yarışta davacı tarafı temsil eden Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrenci grubu, bu aşamayı da başarıyla geçerek yarışmanın birincisi oldu.

Söz konusu yarışın ikincisi İstanbul Üniversitesi, Üçüncüsü Yeditepe Üniversitesi ve dördüncüsü Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültelerini temsil eden öğrenciler oldu.

Akdeniz Üniversitesi' ni başarıyla temsil eden öğrencilerimizi ve katkısı olan öğretim elemanlarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Hukuk Fakültesi Dekanlığı

Yazar:

Sayfa Özeti: Fakültemizin Büyük Başarısı

Anahtar Kelimeler:

DUYURULAR

EHAM SEMİNERİ

19 Aralık 2014 Tarihinde saat 14.30'da fakültemiz EHAM toplantı salonunda "İktidar ve Toplum"  konusunda seminer verilecektir.

Ayrıntılı bilgi için bkz. Etkinlikler

EHAM SEMİNERİ

3 Aralık 2014 Tarihinde Uluslararası Antalya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süleyman Seymen Çebi tarafından "Hukuk ve Sanat" konusunda seminer verilecektir.

EHAM seminerleri

 

Hukuk Kuramı Seminerlerinin ikincisi 26 Kasım Çarşamba günü saat 16.30'da EHAM'da yapılacaktır. Prof. Dr. Yasemin Işıktaç tarafından gerçekleştirilecek olan seminerin konusu "Hukuk Genel Teorisinin Kapsam ve Etki Alanı" dır. Resimler etkinlik sayfamızdadır.

Üniversite Konsey Başkanlığı

Fakülte Öğrenci Temsilcimiz Bekir Sami Öztürk

Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığına seçilmiştir.

Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi YENİ Arasınav programı

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Arasınav programı

MEZUNİYET BELGELERİ

2014- 2015 Eğitim-Öğretim Yılında mezun olmaya hak kazanan öğrencilerimizin "Geçici Mezuniyet Belgeleri" 02.10.2014 tarihinden itibaren verilmeye başlanacaktır. Mezuniyet belgesini alabilmek için;

- Dilekçe (daha önce dilekçe verenler tekrar vermeyecektir)

- Bizzat veya veya vekalet yoluyla başvuru

- Öğrenci kimliğinin teslimi

gerekmektedir. 

Mezun Olan bütün öğrencilerimizi kutlarız.

Yaz Okulu Transkript Belgeleri

 

Yaz okulunda başka üniversitelerden ders alan öğrencilerimizin transkriptlerini 17.10.2014 e kadar öğrenci işlerine teslim etmeleri gerekmektedir.