Akdeniz Üniversitesi

LOGO

Haberler ve Duyurular

Uluslararası Satım Hukukunda Güncel Gelişmeler Sempozyumu

ARASINAV PROGRAMI

2013-2014 EĞ.ÖĞR. YILI BAHAR YARIYILI 3.ve 4. SINIFLAR ARASINAV PROGRAMI Bilgi için bkz.

ARASINAV PROGRAMI

2013-2014 EĞ.ÖĞR.YILI BAHAR YARIYILI 1. ve 2. SINIFLAR ARASINAV PROGRAMI Bilgi için bkz.

Yatay geçiş sonuçları

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI YATAY GEÇİŞ SONUÇLARI Bilgi için tıklayınız .

Ernst Hirsch Hukukun Temellerini Araştırma ve Uygulama merkezi tarafından "Hukuk Kuramı Seminerleri" düzelenecektir.

Seminer Programını Yürütecek Öğretim Üyeleri

Prof. Dr. Muharrem Kılıç

Prof. Dr. İlhan Üzülmez

Prof. Dr. Ayşe Boztosun

Doç. Dr. Mehmet Altunkaya

Doç. Dr. Şebnem Gökçeoğlu Balcı

Doç. Dr. Mehmet Hanifi Bayram

 

Prof. Dr. Tuğrul Ansay'ın makalesi

 

Güncel Hukuk Dergisi Son Sayısında Prof. Dr. Tuğrul Ansay'ın Fakültemizde 7-9 Kasım 2013 tarihinde düzenlenen I. Hukuk Öğretimi Kongresi hakkında makalesi yayımlanmıştır.

2013-2014 BAHAR YARIYILI DERS PROGRAMI

2013-2014 EĞTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI ÖZEL HUKUK VE KAMU HUKUKU ANABİLİM DALI BÜTÜNLEME SINAV DUYURUSU

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

dosya

Fakültemizin Büyük Başarısı

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri Meltem Karatepe, Dilek Sezgin, Büşra Yalman, Serkan Kaya ve Yusuf Kaçmaz, takım sorumluları Yrd. Doç. Dr. Muharrem Gençtürk ve Arş. Gör. Esra Cenkçi rehberliğinde, fakültelerini temsilen katıldıkları Ordinaryus Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu ELSA 11. Kurgusal Duruşma Yarışması’nın tüm aşamalarını başarıyla tamamlayarak birinci oldular.

Türkiye’deki tüm hukuk fakültelerinin katılımına açık olan ve ancak yazılı aşama puanları sıralamasında ilk sekize giren hukuk fakültelerinin sözlü aşamaya katılabildiği Yarışmasının, yazılı dilekçe şeklinde gerçekleşen ilk aşamasını, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri birincilikle tamamladı.  30 Nisan-1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen ve sözlü sunum şeklinde gerçekleştirilen ikinci aşamanın ilk turunda İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile eşleşen Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri; İstanbul Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Çağ Üniversitesi ile birlikte ilk dörde kalmayı başardı. Yarı final eşleşmeleri ise Akdeniz Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi-Çağ Üniversitesi şeklinde gerçekleşti. Yarı final puanlarına göre ilk ikiye giren Akdeniz Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi öğrencileri bu kez taraf değişikliği yaparak, final yarışı yaptılar ve bu yarışta davacı tarafı temsil eden Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrenci grubu, bu aşamayı da başarıyla geçerek yarışmanın birincisi oldu.

Söz konusu yarışın ikincisi İstanbul Üniversitesi, Üçüncüsü Yeditepe Üniversitesi ve dördüncüsü Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültelerini temsil eden öğrenciler oldu.

Akdeniz Üniversitesi' ni başarıyla temsil eden öğrencilerimizi ve katkısı olan öğretim elemanlarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Hukuk Fakültesi Dekanlığı

Yazar:

Sayfa Özeti: Fakültemizin Büyük Başarısı

Anahtar Kelimeler: