Akdeniz Üniversitesi

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

dosya

Fakültemizin Büyük Başarısı

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri Meltem Karatepe, Dilek Sezgin, Büşra Yalman, Serkan Kaya ve Yusuf Kaçmaz, takım sorumluları Yrd. Doç. Dr. Muharrem Gençtürk ve Arş. Gör. Esra Cenkçi rehberliğinde, fakültelerini temsilen katıldıkları Ordinaryus Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu ELSA 11. Kurgusal Duruşma Yarışması’nın tüm aşamalarını başarıyla tamamlayarak birinci oldular.

Türkiye’deki tüm hukuk fakültelerinin katılımına açık olan ve ancak yazılı aşama puanları sıralamasında ilk sekize giren hukuk fakültelerinin sözlü aşamaya katılabildiği Yarışmasının, yazılı dilekçe şeklinde gerçekleşen ilk aşamasını, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri birincilikle tamamladı.  30 Nisan-1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen ve sözlü sunum şeklinde gerçekleştirilen ikinci aşamanın ilk turunda İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile eşleşen Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri; İstanbul Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Çağ Üniversitesi ile birlikte ilk dörde kalmayı başardı. Yarı final eşleşmeleri ise Akdeniz Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi-Çağ Üniversitesi şeklinde gerçekleşti. Yarı final puanlarına göre ilk ikiye giren Akdeniz Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi öğrencileri bu kez taraf değişikliği yaparak, final yarışı yaptılar ve bu yarışta davacı tarafı temsil eden Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrenci grubu, bu aşamayı da başarıyla geçerek yarışmanın birincisi oldu.

Söz konusu yarışın ikincisi İstanbul Üniversitesi, Üçüncüsü Yeditepe Üniversitesi ve dördüncüsü Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültelerini temsil eden öğrenciler oldu.

Akdeniz Üniversitesi' ni başarıyla temsil eden öğrencilerimizi ve katkısı olan öğretim elemanlarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Hukuk Fakültesi Dekanlığı

Yazar:

Sayfa Özeti: Fakültemizin Büyük Başarısı

Anahtar Kelimeler:

DUYURULAR

Yataş Geçiş Duyurusu

Ayrıntılı bilgi için bkz. dosya okuyatay

Tek Ders Sınavı

Fakültemiz tek ders sınavı 25. Haziran 2015 tarihinde ekteki program çerçevesinde yapılacaktır.

Program için bkz.

YAZ OKULU KOMİSYON RAPORU

Tek Ders Sınav Duyurusu

YAZ OKULU DUYURUSU

YAZ OKULU DUYURUSU

Fakültemizde yaz Okulunda açılacak olan muhtemel dersler, ders içerikleri,

ders programı ve yaz okulu akademik takvimi

dosya okumuhtemel

dosya okuTakvim

dosya okuYaz Okulu Ders Programı

NOT : Ders programında aynı hocanın aynı saate konulan derslerinden birisi açılacaktır. Her ikisini de seçen öğrenciler hangi ders açılırsa o dersi alacaklardır. Bu derslerden ikisinin de aynı anda açılması mümkün değildir. Derslerden hangisi açılırsa öğrenci seçmiş olduğu bu derslerden açılmayanı iptal edecektir.

dosya okuHukukta kadın

dosya okuAvrupa

dosya okuUlus II

dosya okuUlus. I

dosya okuUlus Özel I

dosya okuUlus özel II

dosya okuCeza Genel I

dosya okuCeza Genel II

dosya okuCeza Özel I

dosya okuCeza Özel II

dosya okuCeza Muh I

dosya okuCeza Muh. II


YAZ OKULU KOMİSYON RAPORU

YAZ OKULU UYGULAMASI

SINAV TARİHLERİ İLE İLGİLİ DUYURU

 

05 Haziran 2015 Cuma günü yapılacak olan Final sınavları

10 Haziran 2015 Çarşamba günü yine aynı saatlerde yapılacaktır.

                                          DEKANLIK

BÜTÜNLEME SINAV PROGRAMI