Akdeniz Üniversitesi

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

dosya

Fakültemizin Büyük Başarısı

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri Meltem Karatepe, Dilek Sezgin, Büşra Yalman, Serkan Kaya ve Yusuf Kaçmaz, takım sorumluları Yrd. Doç. Dr. Muharrem Gençtürk ve Arş. Gör. Esra Cenkçi rehberliğinde, fakültelerini temsilen katıldıkları Ordinaryus Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu ELSA 11. Kurgusal Duruşma Yarışması’nın tüm aşamalarını başarıyla tamamlayarak birinci oldular.

Türkiye’deki tüm hukuk fakültelerinin katılımına açık olan ve ancak yazılı aşama puanları sıralamasında ilk sekize giren hukuk fakültelerinin sözlü aşamaya katılabildiği Yarışmasının, yazılı dilekçe şeklinde gerçekleşen ilk aşamasını, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri birincilikle tamamladı.  30 Nisan-1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen ve sözlü sunum şeklinde gerçekleştirilen ikinci aşamanın ilk turunda İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile eşleşen Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri; İstanbul Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Çağ Üniversitesi ile birlikte ilk dörde kalmayı başardı. Yarı final eşleşmeleri ise Akdeniz Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi-Çağ Üniversitesi şeklinde gerçekleşti. Yarı final puanlarına göre ilk ikiye giren Akdeniz Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi öğrencileri bu kez taraf değişikliği yaparak, final yarışı yaptılar ve bu yarışta davacı tarafı temsil eden Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrenci grubu, bu aşamayı da başarıyla geçerek yarışmanın birincisi oldu.

Söz konusu yarışın ikincisi İstanbul Üniversitesi, Üçüncüsü Yeditepe Üniversitesi ve dördüncüsü Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültelerini temsil eden öğrenciler oldu.

Akdeniz Üniversitesi' ni başarıyla temsil eden öğrencilerimizi ve katkısı olan öğretim elemanlarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Hukuk Fakültesi Dekanlığı

Yazar:

Sayfa Özeti: Fakültemizin Büyük Başarısı

Anahtar Kelimeler:

DUYURULAR

MAKALE YARIŞMASI SONUÇLARI

Fakültemiz ve Özderin Hukuk Bürosu arasında ortaklaşa düzenlenen

"Hasan Özderin Makale Yarışması" sonuçlandı.

1. Merve Nur Yılmaz (Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi)

2. Ömer Dönmez (Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi)

3. Kazım Arslan (Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi)

Tüm yarışmacılara katılımlarından dolayı teşekkür eder, dereceye giren

öğrencileri tebrik ederiz.

KAMU HUKUKU PROGRAMI BAHAR DÖNEMİ SINAV TARİHLERİ

Tezli YL. programı dosya okuTezli

Tezsiz YL. progamı dosya okuTezsiz

Doktora programı dosya okuDoktora

FAKÜLTE DERGİSİ

Fakültemizin Haziran ayında çıkacak olan hakemli dergisi, 1.5.2015 tarihinde elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz meslektaşımız Arş. Gör. Tolga GÜNDOĞAN anısına ithaf edilecektir. Bu nedenle hazırlayacağınız ve dergimiz formatına uygun olan çalışmalarınızı en geç 15 Temmuz 2015 tarihine kadar aşağıda bağlantı adresi üzerinden erişebileceğiniz, dergi editörümüz Doç. Dr. Mehmet ALTUNKAYA' ya (altunkaya@hotmail.com) ulaştırmanız rica olunur.

SINAV PROGRAMI

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı final sınav proramı dosya oku dosya oku1. ve 2. sınıflardosya oku

dosya oku3. ve 4. sınıflar

FARABİ başvuruları

Farabi ile Önümüzde ki yıl Fakültemize gelecek olan öğrenciler için gerekli olan ders Katoloğu ve ders içerikleri ekte yer almaktadır. dosya okuDers kataloğu dosya oku

dosya okuDers içerikleri

VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI

 

Fakültemiz İdare Hukuku Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Tolga GÜNDOĞAN 01.05.2015 tarihinde geçirdiği trafik kazası neticesinde vefat etmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağılığı dileriz.

Tolga GÜNDOĞAN için 06.05.2015 Çarşamba günü saat 13.30 da Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda  ANMA PROGRAMI düzenlenecektir. 

2014-2015 Bahar Dönemi Mazeret Sınav Programı

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Arasınav Programı

Kamu Hukuku Lisansüstü Program Duyurusu

Ek Madde 1 Kapsamında Yataş Geçiş Başvuru Sonuçları